Jakie orzechy i nasiona na keto?

Poradniki 2 lis 2021

Ten poradnik nie będzie opisywał, jaki witaminy zawierają produkty a raczej ich praktyczne zastosowanie na moim przykładzie. Orzechy i nasiona są doskonałym wyborem na zdrową przekąskę ze względu na ich zawartość tłuszczu i to nie tylko na keto. Jednak należy wziąć pod uwagę również węglowodany podczas adaptacji.

Poniżej moja TOP lista nasion i orzechów:

Orzechy makadamia i orzechy pekan

Moje absolutne top 1 oraz podstawowa przekąska na wypad do kina lub wycieczkę. Orzechy makadamia i pekan są w grupie orzechów zawierających najmniej węglowodanów, co czyni je dobrym wyborem dla fanów keto.

Pestki dyni

Przemycam je do swojej diety poprzez dodawanie ich do większości sałatek. Polecam pestki z dyni uprażyć na patelni z dodatkiem oleju kokosowego i soli. Warto też dodać, że niska cena pestek dyni czyni je dobrym składnikiem każdej diety.

Nasiona konopi łuskane

Nasiona konopi, to jedne z najwartościowszych ziaren jakie możemy znaleźć. Po pierwsze są tłuste - ponad połowę ich masy stanowią tłuszcze i to w doskonałej proporcji omega-6 do omega-3. Dodatkowo stanowią bardzo dobre źródło białka. Białko konopne zawiera 20 niezbędnych aminokwasów, a stopniem przyswajalności zbliżone jest do zwierzęcego. Na koniec dodam, że nasiona konopi są wręcz przesycone minerałami! Na 100 g nasion przypada aż 700 mg magnezu i 1200 mg potasu. Przy takich ilościach, nie potrzebujesz już syntetycznych suplementów diety.

Migdały

Migdały to doskonały przykład orzechów o niskiej zawartości węglowodanów. Możesz je spożywać zarówno w tradycyjnej postaci lub jako mąkę lub mleko migdałowe.

Orzechy włoskie

Biorąc pod uwagę ich szereg właściwości zdrowotnych bez wątpienia powinny znaleźć się w diecie. 100g orzechów włoskich to około 12g węglowodanów. Polecam zakup większej ilości od prywatnych sprzedawców na różnych portalach.

Siemię lniane

Przemycam je do swojej diety poprzez dodawanie ich do wszystkich sałatek lub własnego pieczywa. Nasiona lnu zawierają sporo błonnika. Zobacz przepis na bułki lub przepis na chleb z udziałem tych nasion.

Tagi

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.